Sofa Eurobook: mechanizm transformacji, rodzaje sof, zdjęcie

Sofy Eurobook są bardzo popularne i jest to proste wytłumaczenie: są wygodne, niezawodne, mają długą żywotność i nie są zbyt drogie. Z reguły miejsce do spania powstałe podczas rozkładania jest bardzo płaskie i wygodne, a konstrukcja początkowo przewiduje obecność pojemnej skrzyni na bieliznę, co jest przydatne zwłaszcza w małych mieszkaniach, w których nie ma zbyt wielu miejsc do przechowywania.

Sofa Eurobook: mechanizm transformacji, rodzaje sof, zdjęcie

Przekształcenie sofy Eurobook nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku i nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić ją blisko ściany – nie potrzeba dodatkowej przestrzeni na układ. Prostota mechanizmu wyjaśnia przystępną cenę takich sof. Cecha konstrukcyjna jest taka, że ​​oparcie jest dość daleko od krawędzi siedziska, a dla wygody meble uzupełniają duże poduszki wypełnione syntetycznym puchem. Są one umieszczone pod oparciem i zapewniają bardzo wygodne siedzenie..

sofa eurobook

Transformacja sofy Eurobook

niezmontowana sofa eurobook

Można wyróżnić następujące zalety sof Eurobook:

 • Gładkie miejsce do spania, bez różnic wysokości;
 • Różne wypełniacze do miejsc do spania, w tym ortopedyczne;
 • Zajmuje mało miejsca w pokoju (szczególnie modele bez podłokietników);
 • Posiada pojemne pudełko na pościel;
 • Prosty mechanizm składania, w którym nie ma nic do złamania – posłuży przez długi czas;
 • Szeroka gama modeli, w tym narożniki.

Mechanizm sofy eurobook

Mechanizm sofy eurobookW tym przypadku raczej trudno mówić o mechanizmie, ponieważ w rzeczywistości nie ma go w większości modeli. Bardziej poprawne jest mówienie o budowie. Część, na której siedzą, jest wysuwana „do siebie” po specjalnych prowadnicach, które mogą być metalowe lub drewniane (wykonane z twardego drewna). Następnie plecy są opuszczane do przodu..

Mechanizm sofy eurobook działa w następujący sposób:

 1. Siedzisko należy pociągnąć „do siebie”, aż się zatrzyma. Między oparciem a siedziskiem powstaje nisza, a szuflada na bieliznę jest otwarta, można z niej korzystać. W niektórych modelach nogi sofy posiadają kółka ułatwiające rozkładanie. Istnieją również modele o nazwie „tick-tock”: jeśli przyciągniesz fotelik do siebie, unosi się ono lekko, „wynurzy się” w górę, a następnie delikatnie opada na swoje miejsce. Ten mechanizm jest bardziej skomplikowany, a koszt sofy okazuje się wyższy..
 2. Po złożeniu siedzenia do przodu, aż do zatrzymania, oparcie opuszcza się do pustej wnęki. Powyżej znajduje się część, która po złożeniu jest skierowana w stronę ściany. Pod względem wypełniacza pasuje do siedziska. Aby lepiej zrozumieć, jak działa mechanizm transformacji sofy eurobook, obejrzyj poniższy film.

Układ sofy Eurobook (mechanizm, wideo)

Rozważmy szczegółowo wszystkie zalety i wady takich mechanizmów.

Zalety mechanizmu:

 • Wysoka niezawodność. Ponieważ nie ma tu skomplikowanych konstrukcji metalowych i ruchomych części, nie będzie awarii, a ewentualne usterki można łatwo wyeliminować samodzielnie, bez pomocy specjalistów..
 • Łatwy w użyciu. Aby zdemontować i złożyć sofę Eurobook, nie trzeba wiele wysiłku, robi się to szybko i łatwo.
 • Przystępna cena. Prosta konstrukcja nie wymaga dużych kosztów produkcji, dzięki czemu cena końcowa jest również niska..

Wady mechanizmu:

 • Układ. Po rozłożeniu sofy Eurobook nogi mogą porysować parkiet lub linoleum. Koła przymocowane do nóg rozwiązują problem, ale nie nadają się do dywanów, bo z czasem tworzą moletowaną „ścieżkę”, miażdżąc kosmki.
 • Miejsce do spania. Składa się z dwóch części i jest skrzyżowanie. Chociaż nie ma różnicy wysokości, skrzyżowanie nadal może być odczuwalne i niewygodne..
 • Instalacja. Będziesz musiał pozostawić pewną odległość między sofą a ścianą, w przeciwnym razie trudno będzie ją rozbudować.

Ważne: w wysokiej jakości sofach wszystkie elementy są dobrze dopasowane. Jeśli możesz włożyć palec między siedzenie a podłokietnik, sofa Eurobook najprawdopodobniej nie wytrzyma długo..

Sofy Eurobook z miękkim wypełnieniem

Pod tapicerkę siedziska umieszczany jest miękki arkusz – pianka poliuretanowa, guma piankowa, lateks itp. W zależności od ceny wypełniacza, właściwości konsumenckich i ceny produktu zmienia się.

 • Guma piankowa. Najtańsza i najkrótsza opcja. Guma piankowa szybko traci swoje właściwości i zapada się.

wypełniacz piankowy

 • PPU. Główną zaletą jest niska cena. Tworzy raczej twarde miejsce do spania, bardziej odpowiednie do siedzenia niż do spania.

Wypełniacz PPU

 • Lateks. Sztuczny i naturalny lateks to doskonałe wypełniacze, które zapewniają komfortowy sen. Główną wadą jest wysoka cena.

lateks wypełniający

Sofy Eurobook z blokiem sprężyn

Jako wypełniacz stosuje się blok sprężyn, co zapewnia wysokie korzyści ortopedyczne. Istnieją dwa rodzaje:

 • Bonnel (sprężyny zależne). Blok sprężyn połączonych „wężem”. Głównym plusem jest stosunkowo przystępna cena. Minusem jest kruchość. Średnia żywotność nie przekracza 10 lat, a awaria jednej sprężyny oznacza, że ​​cała sofa szybko stanie się bezużyteczna: sprężyny zaczną się czołgać i przebijać tapicerkę. Ponadto sprężyny blokujące wydają zauważalny dźwięk, gdy osoba siedząca lub leżąca na kanapie zaczyna się poruszać..

maska ​​wypełniacza

 • Niezależny. Jednostka, złożona ze sprężyn zapakowanych w osobne pokrowce, to prawdziwy materac ortopedyczny. Zapewnia komfort siedzącej osobie, prawidłowe podparcie kręgosłupa we śnie, nie hałasuje przy podrzucaniu i włączaniu. Taki blok trwa dłużej niż „bonnel” – do 15 lat. Jedynym minusem jest dość wysoka cena sof Eurobook z materacem ortopedycznym.

niezależne sprężyny wypełniające

Ważne: Nie każdy materac, na którym jest napisane, że jest ortopedyczny, jest w rzeczywistości taki. Aby nie paść ofiarą oszustwa, sprawdź, jak jakość odpowiada zadeklarowanej. To bardzo proste. Poproś o szklankę wody, umieść ją na skraju kanapy i usiądź na środku. Jednocześnie szkło nie powinno się poruszać, a płyn z niego nie powinien się wylewać..

Rodzaje sof Eurobook

Ze względu na cechy konstrukcyjne wszystkie sofy, które można rozłożyć zgodnie z tą zasadą, można podzielić na kilka typów:

 • Bez podłokietników;

Sofa Eurobook bez podłokietników

 • Z jednym podłokietnikiem;

Sofa Eurobook z jednym podłokietnikiem

 • Z dwoma podłokietnikami.

Sofa Eurobook z dwoma podłokietnikami

Pod względem formy można również podzielić na dwa główne typy:

 • Sofy proste;

Prosta sofa eurobook

 • Sofy narożne.

narożna sofa eurobook

Sofa eurobook bez podłokietników to doskonały wybór, jeśli w pomieszczeniu nie ma dużo miejsca. Będzie o około pół metra krótsza niż z podłokietnikami o tej samej wielkości koi. Jedyną niedogodnością jest to, że poduszka może spaść na podłogę podczas snu. Kompromisową opcją jest jeden podłokietnik. Zajmuje trochę więcej miejsca, ale spanie będzie wygodniejsze, w nocy poduszka pozostanie na swoim miejscu.

Dwa podłokietniki są wygodniejsze, jeśli masz siedzieć głównie na sofie. Ponadto podłokietniki często uzupełniane są panelami MDF pełniącymi funkcję stolików, a także różnymi konstrukcjami, takimi jak wnęki, półki, a nawet mini-bar. Jest dość wygodny, ale sprawia, że ​​sofa jest droższa..

Ważne: Podłokietnik to swego rodzaju „twarz” producenta, jego jakość można ocenić po jakości całej sofy. Zwróć uwagę na szew, z którym szyte są części tkaniny: jeśli jest równy, wykonany grubymi nićmi – sofa Eurobook wykonana jest z dobrego sprzętu, profesjonalnie. Nierówne przeszycia cienką nitką, z przerwami, „chwiejnie” oznacza, że ​​sofa została wykonana w rzemieślniczych warunkach.

Zdjęcie sof eurobooków

Aby lepiej zorientować się, jak wyglądają sofy wyposażone w podobny mechanizm składania i jak będą pasować do Twojego wnętrza, sprawdź przedstawione zdjęcia. Pamiętaj, że styl, kolorystyka i jakość tkaniny mogą być bardzo różne i zawsze możesz wybrać to, co jest dla Ciebie odpowiednie..

Zdjęcie sofy eurobook we wnętrzu

Zdjęcie sofy eurobook we wnętrzu

Zdjęcie sofy eurobook we wnętrzu

Zdjęcie sofy eurobook we wnętrzu

Zdjęcie sofy eurobook we wnętrzu

Zdjęcie sofy eurobook we wnętrzu

Published
Categorized as Salon